Gdzie pojechać zimą?

• Coś dla pasjonatów sportów zimowych

• Dla preferujących drugi koniec kraju

• Poznaj miasta Polski zimą

Zima i ferie zimowe to idealny moment na dłuższy lub krótszy wyjazd z całą rodziną. Przeróżne kierunki przyciągają różnych ludzi. Fani sportów zimowych z pewnością preferują góry, a inni wybiorą pełne jodu spacery nad morzem lub całkiem inne miejsce. My mamy propozycje dla każdego.

Coś dla pasjonatów sportów zimowych

Pierwszą z naszych propozycji jest Zakopane. To wspaniałe miasto jest bardzo ciekawe, dzięki licznym atrakcjom. Wiele stoków narciarskich, o różnych poziomach trudności: od tzw. oślich łączek dla dzieci lub początkujących do tych naprawdę trudnych i stromych, kusi miłośników jazdy na nartach czy snowboardzie albo tych, którzy dopiero chcą się tego nauczyć. Cały sprzęt potrzebny do uprawiania jednego z tych sportów zmieści się w samochodzie lub busie z wypożyczalni. Krupówki potrafią zachęcić każdego turystę do spaceru i zakupu kilku pamiątek. Różnorodność muzeów i parków tematycznych sprawia, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie lub nawet odkryje nowe zainteresowania. A może uda nam się trafić na konkurs skoków narciarskich? To dopiero byłaby atrakcja. Jedyny minus jest taki, że wtedy bywa naprawdę tłoczno.

Atrakcji i ciekawych miejsc do zobaczenia w Zakopanem jest naprawdę wiele. Aquapark, stare kościoły i cmentarze, punkty widokowe czy szlaki górskie (nad Morskie Oko, na przykład). Każdy znajdzie coś dla siebie, nieważne czy szuka rozrywki dla ciała, czy duszy.

Dla preferujących drugi koniec kraju

Następnym wyborem na ferie może być polskie morze. Na pierwszy rzut oka, Morze Bałtyckie zimą nie wydaje być niczym ciekawym, szczególnie jeżeli nie interesuje nas morsowanie. Jednak nawet zimą w nadmorskich miejscowościach jest co zobaczyć. Na przykład, wstęp na molo w Sopocie w miesiącach zimowych jest darmowy. Poza tym duża ilość kurortów i sanatoriów oferuje pobyty zimą. O tej porze roku są one tańsze i mniej popularne, a co za tym idzie uczęszczane, więc idealne dla ludzi, którzy nie przepadają za letnimi tłumami i cenami. Co więcej, zimowa sceneria nad morzem to niepowtarzalny widok, który warto zobaczyć i nawdychać się, dobrego dla naszego zdrowia, jodu. Pojazd z floty wypożyczalni zawiezie nas również nad morze.

Poznaj miasta Polski zimą

Osobom, którym wyjazd zarówno na południe, jak i na północ kraju nie wydaje się interesujący, proponujemy wycieczkę po polskich miastach i miasteczkach w bliższej lub dalszej okolicy. Kraków, Katowice, Warszawa, Łódź czy inne miejscowości wyglądają pięknie zimą. Ozdoby świąteczne, światła czy żywe szopki to tylko niektóre z ciekawostek do zobaczenia. Każde miasto zimą ma swój urok, którego nie da się spostrzec w żadną inną porę roku. Ponadto większość atrakcji we wszystkich miejscowościach jest otwartych cało rocznie, więc można je zobaczyć także zimą.

Co prawda, zimą jest zimno i szybciej robi się ciemno, ale to wcale nie musi nas odstraszać od podróżowania i zwiedzania. Czasem to właśnie wtedy chcemy gdzieś wyjechać, by choć trochę powalczyć z zimową chandrą. Z samochodem z wypożyczalni będzie to sama przyjemność.

Sprawdź też

Rezerwacje online First Car

⦁ Dbamy o pojazdy i klientów⦁ Jak zarezerwować pojazd w First Car?⦁ Rezerwuj sprawniej, dzięki formularzowi rezerwacji Nasza firma zajmuje się wypożyczaniem pojazdów. Powstaliśmy z

Czytaj więcej »