Wynajem samochodu i jazda zimą

• Wypożyczalnie przygotowują swoje samochody na zimę

• Jazda zimą, wymaga szczególnej uwagi

• Kilka więcej porad

W okresie zimowym nie, jeździ się łatwo. Mamy tu na myśli zimę z prawdziwego zdarzenia z mrozem i przynajmniej kilkunastocentymetrowym śniegiem zalegającym na ulicach. Chociaż, nawet nieco łagodniejsza pogoda potrafi niekiedy zaskoczyć kierowców. Czy warto wtedy skorzystać z usług wypożyczalni samochodów? I jak przygotować się do jazdy?

Wypożyczalnie przygotowują swoje samochody na zimę

Poruszanie się po drogach zimą, jest wymagającym zadaniem, ale nie oznacza to, że nie powinniśmy tego robić. Sprawdzona wypożyczalnia z dobrymi opiniami, a taka jest wypożyczalnia First Car, wie jak zadbać o pojazd, by dobrze i bezpiecznie się prowadził zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.

Na drogach praktykuje się zasadę ograniczonego zaufania, zastosujmy ją też wobec firmy, od której wynajmujemy auto. Upewnijmy się, że dany samochód jest sprawny oraz posiada założone opony zimowe. Wypożyczalnie chwalą się tym, że regularnie serwisują swoją flotę, że przechodzi ona częste przeglądy. Upewnijmy się. Nie zaszkodzi zapytać, kiedy ostatni raz samochód był sprawdzony. W najgorszym wypadku wyjdziemy na nadgorliwego klienta, ale co w tym złego?

Jazda zimą wymaga szczególnej uwagi

A jak poruszać się po drogach? Powoli. Razem z pojawiającym się śniegiem i lodem, nawierzchnia robi się śliska, a droga hamowania wydłuża się. Wykonywanie gwałtownych i szybkich ruchów zdecydowanie nie jest wskazane. Wszystkie manewry powinny być wykonywane spokojnie i bez paniki, nawet gdy samochód nie od razu wykona nasze polecenie. Nie podjeżdżajmy za blisko do innych pojazdów, ktoś może nagle przyhamować i nieszczęście gotowe. Między nami a samochodem z przodu powinno być przynajmniej kilkadziesiąt centymetrów wolnej przestrzeni.

Kilka więcej porad

Samochód odśnieżamy cały, nie tylko fragment, tyle ile wydaje nam się być potrzebne w danym momencie. Dotyczy to również tablicy rejestracyjnej. Gdy jest ona niewidoczna, możemy dostać mandat. Lampy też mają być czyste, to obligatoryjne, światło bijące z nich musi być na tyle widoczne, żeby inni kierowcy nas widzieli, ale też, żeby nie zostali przez nas oślepieni, co może doprowadzić do stłuczek i wypadków. Wiedza, które światła włączyć, a których lepiej nie używać jest kluczowa. Czysty od zewnątrz i odśnieżony pojazd jest dużo bezpieczniejszy i widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego, dzięki temu możemy czuć się pewniej.

Niskie temperatury i opady atmosferyczne nie są w stanie sprawić, że nagle przestaniemy poruszać się samochodami i korzystać z usług wypożyczalni. Wiedząc jak pojazd, ma być przygotowany oraz jak prawidłowo poruszać się po drogach w trudnych warunkach, jazda zimą nie będzie dla nas aż tak dużym problemem.

Sprawdź też