Czy warto wypożyczyć samochód elektryczny?

Popularność wśród wypożyczalni samochodów wciąż rośnie, również ich konkurencyjność względem oferowanych pojazdów na wynajem. Można wybierać pomiędzy marką, skrzynią biegów, wielkością, kolorem czy rodzajem paliwa. Od niedawna pojawiła się oferta wynajmu samochodów elektrycznych. Wybranie modeli zasilanych, dzięki energii elektrycznej to nie tylko korzyść finansowa. Pozostaje więc pytanie, co jeszcze?

Samochody elektryczne mogą parkować za darmo w Miejskich Strefach Parkowania. Oznakowane są specjalnie, dzięki czemu łatwo je rozpoznać i pominięcie przy kontroli biletów parkingowych. Możliwość darmowego parkowania oszczędza pieniądze i czas, który możemy spożytkować na czymś ważnym, niż na poszukiwaniu parkomatu i wracanie z biletem.

Niektóre miasta wprowadzają miejsca przeznaczone wyłącznie dla aut elektrycznych, na których można zostawić pojazd na czas ładowania baterii. W Polsce jest niski odsetek aut elektrycznych, dużo łatwiej znaleźć miejsce do parkowania, niż przy standardowym pojeździe. Wynajem samochodu elektrycznego daje możliwość łatwiejszego znalezienia miejsca parkingowego, zwłaszcza w zatłoczonym mieście.

Coraz więcej miast wprowadza strefy zielone lub strefa czystego powietrza, gdzie nie można wjeżdżać pojazdami emitującymi spaliny. Oczywiście samochód elektryczny jest wykluczony z tego zakazu, dzięki czemu bez problemu możesz wjechać nim na strefy oznaczone jako ekologiczne.

Buspas dla elektryków? W “Prawie o Ruchu Drogowym” jest zawarty przepis o możliwości poruszania się aut elektrycznych po buspasie. Poruszamy się znacznie swobodniej po mieście. Co więcej możemy uniknąć wielu korków. Warto dodać, że ustawa ma charakter ogólnopolski, obowiązuje ona w całej Polsce.

Samochód elektryczny to cicha i ekologiczna jazda. Silniki elektryczne są o wiele cichsze i bardziej ekologiczne, niż spalinowe, czy hybrydowe, co wpływa na komfort podróży. Wygoda poruszania się transportem samochodowym jest priorytetem w dzisiejszych czasach, a jazda samochodem elektrycznym tym bardziej, ponieważ spala on znacznie mniej, dzięki czemu przyczyniamy się do dbania o środowisko. Wynajem aut elektrycznych to zarówno korzyści finansowe, jak i specjalne przywileje drogowe. Przywileje wprowadzane są, aby zachęcić kierowców do przechodzenia na auta ekologiczne. Jak na ten moment w Polsce auta elektryczne nie są popularne, korzyści wynikające z ich użytkowania przysługują niewielkiej liczbie kierowców, którzy cieszą się obniżonymi kosztami użytkowania oraz swobodniejszą jazdą.

Sprawdź też

First Car i Transfer Taxi Czechowice

First Car rozpoczęło współprace z Transfer Taxi Czechowice. Obie prężnie rozwijające się firmy. Cenimy rozwiązania bezkompromisowe. Pasja i zaangażowanie to priorytet w prowadzeniu naszych działalności.

Czytaj więcej »