Czy warto wypożyczyć samochód elektryczny?

Parkowanie i ładowanie samochodu bez problemów
Samochody elektryczne dają możliwość poruszania się po całym mieście
Buspas także dla Ciebie
Połączenie przyjemności i odpowiedzialności za planetę

Popularność wśród wypożyczalni samochodów wciąż rośnie, również ich konkurencyjność względem oferowanych pojazdów na wynajem. Można wybierać pomiędzy marką, skrzynią biegów, wielkością, kolorem czy rodzajem paliwa. Od niedawna pojawiła się oferta wynajmu samochodów elektrycznych. Wybranie modeli zasilanych, dzięki energii elektrycznej to nie tylko korzyść finansowa. Inne korzyści najwyraźniej widać poruszając się po mieście.

Parkowanie i ładowanie samochodu bez problemów

Samochody elektryczne mogą parkować za darmo w Miejskich Strefach Parkowania. Strefy te oznakowane są specjalnie, dzięki czemu łatwo je rozpoznać i pominąć kontrole biletów parkingowych. Możliwość darmowego parkowania oszczędza pieniądze i czas, który możemy spożytkować na czymś ważnym, niż na poszukiwaniu parkomatu i wracanie z biletem.

Niektóre miasta wprowadzają miejsca przeznaczone wyłącznie dla aut elektrycznych, na których można zostawić pojazd na czas ładowania baterii. W Polsce jest niski odsetek aut elektrycznych, dużo łatwiej znaleźć miejsce do parkowania, niż przy standardowym pojeździe. Wynajem samochodu elektrycznego daje możliwość łatwiejszego znalezienia miejsca parkingowego, zwłaszcza w zatłoczonym mieście.

Zadzwoń i wynajmij samochód

Samochody elektryczne dają możliwość poruszania się po całym mieście

Coraz więcej miast wprowadza strefy zielone lub strefa czystego powietrza, gdzie nie można wjeżdżać pojazdami emitującymi spaliny. Oczywiście samochód elektryczny jest wykluczony z tego zakazu, dzięki czemu bez problemu możesz wjechać nim na strefy oznaczone jako ekologiczne.

Buspas także dla Ciebie

Buspas dla elektryków? W “Prawie o Ruchu Drogowym” jest zawarty przepis o możliwości poruszania się aut elektrycznych po buspasie. Gwarantuje to poruszanie się znacznie swobodniej po mieście. Co więcej możemy uniknąć wielu korków. Warto dodać, że ustawa ma charakter ogólnopolski, obowiązuje ona w całej Polsce.

Połączenie przyjemności i odpowiedzialności za planetę

Samochód elektryczny to cicha i ekologiczna jazda. Silniki elektryczne są o wiele cichsze i bardziej ekologiczne, niż spalinowe, czy hybrydowe, co wpływa na komfort podróży. Wygoda poruszania się transportem samochodowym jest priorytetem w dzisiejszych czasach, a jazda samochodem elektrycznym tym bardziej, ponieważ spala on znacznie mniej niż jego spalinowy odpowiednik, dzięki czemu przyczyniamy się do dbania o środowisko.

Wynajem aut elektrycznych to zarówno korzyści finansowe, jak i specjalne przywileje drogowe. Przywileje wprowadzane są, aby zachęcić kierowców do przechodzenia na auta ekologiczne. Jak na ten moment jednak w Polsce auta elektryczne nie są popularne, korzyści wynikające z ich użytkowania przysługują niewielkiej liczbie kierowców, którzy cieszą się obniżonymi kosztami użytkowania oraz swobodniejszą jazdą. Zatem nie wahaj się i skorzystaj z oferty wypożyczalni samochodów First Car już dziś.

Sprawdź też

Wypożyczalnia samochodów Śląsk

⦁ Wypożyczalnie samochodów na Śląsku⦁ Samochody z dobrym wyposażeniem i aktualnym przeglądem⦁ Konkretna opcja wynajmu wchodzi w grę Dzisiaj wiele osób pozbawionych swojego własnego samochodu

Czytaj więcej »

Wszechstronny SUV – SEAT ATECA

⦁ Seat Ateca – istotne informacje⦁ Bezpieczeństwo jazdy jest najważniejsze⦁ Udogodnienia, które gwarantuje Seat Ateca, ułatwiają jazdę Do naszej floty First Car zawitał nowy samochód

Czytaj więcej »