Jakie są różnice między samochodem elektrycznym a spalinowym?

• Różnica w hałasie słyszalnym we wnętrzu samochodu

• Tankowanie obydwóch pojazdów wygląda całkiem inaczej

• Kilka więcej różnic między tymi dwoma rodzajami samochodów

Wypożyczalnie samochodów, starają się rozwijać, co sprawia, że w ich flotach pojawiają się coraz to ciekawsze pojazdy. Znajdują się tam samochody zarówno spalinowe, jak i elektryczne. Jednak nie każdy z nas ma na tyle dużą wiedzę, żeby orientować się w różnicach między jednym a drugim. Zatem, używając prostego języka, czym one się różnią?

Różnica w hałasie słyszalnym we wnętrzu samochodu

Samochód elektryczny jest cichszy, nie szumi tak bardzo, a nawet jeśli słuchać jakieś szumy to nie są one tak bardzo słyszalne, jak w przypadku pojazdu z silnikiem spalinowym. Badania hałasu pokazały, że różnica może być znacząca, w niektórych przypadkach sięgająca nawet do prawie 10 dB. W poszczególnych samochodach, w innych jest ona nieco mniejsza. Pojazd niehałasujący tak bardzo lepiej się prowadzi, jest wygodniejszy zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Samochód z silnikiem spalinowym robi więcej hałasu, przez co i przyjemność z jazdy spada.

Tankowanie obydwóch pojazdów wygląda całkiem inaczej.

Jeżdżąc samochodem z silnikiem elektrycznym, trzeba mieć na uwadze fakt, że tankowanie go zajmuje dużo więcej czasu, niż ta sama czynność w samochodzie spalinowym. Co więcej, nie wystarcza to na równie długo. Stacje benzynowe są właściwie wszędzie, skorzystanie z jednej to nie problem i trwa to szybko. Poruszając się autem elektrycznym, jesteśmy zmuszeni szukać miejsca, gdzie moglibyśmy zatankować, a nie wszędzie znajdują się takie automaty, używając, których można doładować akumulator. Plus jest taki, że automaty te są małe i nie potrzebują dużo miejsca.

Kilka więcej różnic między tymi dwoma rodzajami samochodów

Samochody elektryczne prowadzi się lepiej od tych z silnikami spalinowymi oraz mają one dużo lepsze przyspieszenie, ale jednak są cięższe od swojego rodzeństwa zasilanego benzyną, olejem napędowym lub gazem, co może sprawiać, że mogą gorzej się sprawdzać w niektórych sytuacjach. Hamowanie też wygląda trochę inaczej. Jest ono momentalne, od razu, gdy puścimy pedał gazu, czujemy, że zwalniamy. Co więcej, tak zwane elektryki nie wydzielają spalin, dzięki temu pojazdy te są przyjaźniejsze dla środowiska i nie dokładają swoich trzech groszy do globalnego ocieplenia.

Auta elektryczne i spalinowe mają wiele różnic, niektóre przemawiają na korzyść tego pierwszego, inne drugiego. Jednak to od użytkownika zależy, jakie znaczenie dla niego mają wymienione plusy i minusy tych dwóch rodzajów samochodów oraz na który z nich zdecyduje się, wybierając pojazd z wypożyczalni.

Sprawdź też

Parking Czechowice

Wypożycz busa na święta

⦁ Wynajem busa na święta jest wygodną opcją dla całej rodziny⦁ Idealny samochód dla większej rodziny⦁ Mercedes Vito Tourer Extra Long ma wszystko, czego potrzebujesz

Czytaj więcej »