Kilka porad jak dbać o samochód z wypożyczalni

• We wnętrzu nie może być ani jednej plamki

• Ostrożność podczas parkowania jest zalecana

• Unikanie wielorakich uszkodzeń, jest wskazane

• Używanie zgodnie z przeznaczeniem

O samochód, trzeba dbać. Nie ma znaczenia czy jest to nasz prywatny pojazd, czy wynajęty, w naszym posiadaniu przez krótszy lub dłuższy okres. Jeśli chodzi o ten drugi, to może nawet trochę bardziej trzeba przykładać wagę co tego, co się z nim dzieje, gdyż, gdy będzie z nim coś nie tak, będziemy musieli dodatkowo zapłacić za szkody.

We wnętrzu nie może być ani jednej plamki

Korzystając z pojazdu z wypożyczalni, należy dowiedzieć się jakie ograniczenia nakłada ona na nas względem wnętrza auta. Powinniśmy pamiętać, że samochód oddajemy czysty, z tego powodu najlepiej w ogóle go nie ubrudzić. Odradzamy więc spożywanie napoi i posiłków w środku, tak na wszelki wypadek, gdyby coś nam się wylało czy wypadło z ręki. Przewożenie zwierząt również nie jest najlepszym pomysłem. Tak samo, jak palenie w pojeździe. Niektóre wypożyczalnie wręcz całkowicie zakazują wykonywania tej czynności, a za niestosowanie się do tego zakazu nakładają karę pieniężną.

Ostrożność podczas parkowania jest zalecana.

Parkując w różnych miejscach zawsze, jest obawa o porysowanie samochodu, dlatego też najlepszym rozwiązaniem byłoby parkowanie z dala od innych pojazdów czy słupków, bądź też wysokich krawężników. Wiadomo jednak, że nie zawsze jest to wykonalne. Parkingi często są umiejscowione na małych powierzchniach, bywa tam bardzo ciasno. A jak już jest to duża przestrzeń, wtedy miejsca parkingowe są rozmieszczone w taki sposób, by jak najwięcej samochodów się znalazło tam dla siebie miejsce, więc pojazdy stoją bardzo blisko siebie. O zahaczenie czy zadrapanie nie trudno. Z tego powodu zalecane jest ostrożne wykonywanie tego manewru.

Unikanie wielorakich uszkodzeń jest wskazane

Uszkodzić auto, można też gdzieś indziej. Właściwie wszędzie. W mieście, na wsi, w górach, nad morzem czy jeziorem, na każdej drodze może nam się przydarzyć niespodziewana sytuacja. Bezpieczna i nie za szybka jazda sprawi, że ryzyko uszkodzenia pojazdu maleje do minimum. Jednak nawet jeżdżąc powoli, możemy być narażeni na nieżyczliwość innych uczestników drogi. Czasami po prostu mamy pecha i ktoś złośliwy uszkodzi nasz samochód. Bywa, że nie da się zrobić nic, by temu zapobiec. Warto, jednak jeśli to możliwe, na przykład, jeździć po znajomych okolicach, gdzie wiemy, że nic nie powinno się stać, by uniknąć takich sytuacji.

Używanie zgodnie z przeznaczeniem

To może wydawać się oczywiste, ale samochód służy do jeżdżenia. Wykorzystywanie go do innych celów jest zabronione. Będąc odpowiedzialnym za samochód z wypożyczalni, czy jakikolwiek inny, nie powinnyśmy używać go w sposób, w który może okazać się niebezpieczny czy w dowolnie inny sposób nieodpowiedni. Dbanie o pojazd w naszym posiadaniu to znaczy nienarażenie go, siebie oraz otoczenie na niewskazane okoliczności, które mogą powodować jego uszkodzenie bądź awarię.

Wynajmując samochód z wypożyczalni, trzeba o niego troszczyć się tak jak, lub nawet bardziej, o swoje prywatne auto. Musimy być świadomi tego, że mimo że nie jest to nasz samochód, w trakcie wynajmu jesteśmy za niego odpowiedzialni i za wszelkie szkody to my płacimy.

Sprawdź też

Wypożycz samochód na Święta

Okres świąteczno-noworoczny sprzyja podróżowaniu. W tym czasie odwiedzamy rodzinę i znajomych lub wyjeżdżamy na kilku, lub kilkunastodniowy urlop. Co jednak zrobić, jeśli nagle zepsuje się

Czytaj więcej »

Wypożyczalnia busów 9-osobowych

⦁ Wygoda poruszania się busem⦁ Pomoc przy przeprowadzce⦁ Bezpieczeństwo, które zapewnia bus Ostatnimi czasy coraz częściej, wybierając samochód z wypożyczalni, decydujemy się nie na samochód

Czytaj więcej »