Wypożycz samochód z fotelikiem dla dziecka

Według aktualnych przepisów fotelik dla dziecka w samochodzie jest wymagany
Kiedy jednak dziecko nie musi mieć fotelika?
Z fotelikiem jest dużo bezpieczniej

Bardzo często podczas podróżowania naszym pierwszym wyborem jest samochód. Dzięki niemu organizacja czasu podróży, dotarcie do miejsc, gdzie komunikacja miejska nie dojedzie, a także wszelkie kwestie logistyczne podróży są dużo łatwiejsze. W tym podróż z małymi dziećmi. First Car jako świadoma wypożyczalnia samochodów w swoim dodatkowym wyposażaniu posiada fotelik dla dzieci.

Według aktualnych przepisów fotelik dla dziecka w samochodzie jest wymagany

Przepisy nakładają obowiązek dla rodziców czy też opiekunów na przewożenie samochodem w foteliku lub podstawce (jednakże fotelik jest znacznie lepszy i bezpieczniejszy) dziecka do osiągnięcia pełnoletności, jeśli ma mniej niż 150 cm wzrostu. Niezależnie od wieku. Oczywiście istnieją wyjątki, w których fotelik może nie zostać użyty, ale jednak zazwyczaj jest on wymagany.

Zobacz jak łatwo możesz wypożyczyć samochód

Kiedy jednak dziecko nie musi mieć fotelika?

Jak wspominaliśmy wyżej, istnieje kilka sytuacji, gdy fotelik nie jest wymagany. Dzieje się tak gdy budowa dziecka uniemożliwia znalezienie odpowiedniego fotelika dla niego. Wtedy jednak musi ono siedzieć z tyłu i być zapięte pasami bezpieczeństwa. Kolejny wyjątek występuje gdy dziecko posiada zaświadczenie od lekarza potwierdzające, że stan jego zdrowia nie pozwala na używanie fotelika. Ostatnia sytuacja ma miejsce, gdy w samochodzie nie mieści się trzeci fotelik. Wtedy dziecko (przynajmniej trzyletnie) powinno się znajdować pomiędzy dwoma fotelikami i być zapięte pasami.

Z fotelikiem jest dużo bezpieczniej

Ochrona dziecka i jego bezpieczeństwo jest dla rodzica najważniejsze. Troska ta powinna być zachowana także w przewożeniu dzieci w samochodzie. Fotelik dla dziecka uchroni przed gwałtownym hamowaniem, kolizją czy przed nieprzewidzianymi manewrami. Dzięki fotelikowi lub podstawce oraz oczywiście zapiętym pasom dziecko będzie bezpieczniejsze, a rodzic lub opiekun spokojniejszy.

Wybierasz się w podróż z małym dzieckiem? Zamierzasz wynająć samochód z wypożyczalni? Pamiętaj, iż bardzo ważnym elementem wyposażenia samochodu powinien być fotelik dla dziecka. Zapewnij sobie i Twojemu podopiecznemu bezpieczną i komfortową podróż. Podczas rezerwacji samochodu wspomnij, iż w samochodzie jako pasażer będzie dziecko, żebyśmy mogli przygotować fotelik. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka w podróży razem z First Car! Wypożycz samochód z fotelikiem dla dziecka.

Sprawdź też

Wypożycz samochód na Święta

Okres świąteczno-noworoczny sprzyja podróżowaniu. W tym czasie odwiedzamy rodzinę i znajomych lub wyjeżdżamy na kilku, lub kilkunastodniowy urlop. Co jednak zrobić, jeśli nagle zepsuje się

Czytaj więcej »