Wypożyczalnia samochodów, a kaucja.

Kaucja jest standardowym zabezpieczeniem finansowym stosowanym w różnych umowach najmu: mieszkania, sprzęt RTV, miejsca parkingowe czy samochody. Służy do ochrony interesów firmy w przypadku, gdy najemca samowolnie przedłuży okres najmu pojazdu, pojazd zostanie zwrócony zaniedbany lub zepsuty lub w inny sposób naruszy warunki najmu. Pobieranie kaucji jest całkowicie normalną procedurą stosowaną przez wszystkie wypożyczalnie samochodów.

Kaucja jest zwrotna, gdy zwrócimy pojazd w takim samym stanie jakim otrzymaliśmy od wypożyczalni, zostanie zwrócona nam całkowita kwota kaucji. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia lub innej niezgodności z umową właściciel „potrąca” kwotę na naprawę szkody, a najemca zwraca resztę.

Czym jest kaucja za wynajem samochodu Bielsko?

Większość pojazdów w podobnych segmentach ma ustaloną kwotę kaucji z góry. Kwoty w zależności od rodzaju pojazdu mogą wynosić od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Oczywiście, wypożyczalnie posiadają w swojej flocie egzotyczne marki, których kaucja może wzrastać do kilkunastu tysięcy. Aby wpłacić kwotę należną za kaucję, należy zapoznać się z obowiązującym cennikiem wypożyczalni. Za kaucję można zapłacić gotówką lub za pośrednictwem karty kredytowej – poprzez zamrożenie środków.   

Jak wspomniano wcześniej, jest to standardowa procedura mająca na celu utrzymanie pewnego poziomu bezpieczeństwa. Zwracając pojazd, pracownik wypożyczalni dokona dokładnego przeglądu tj. sprawdzi stan paliwa, stan opon, sprawdzi czy nie ma rys i wgnieceń na karoserii (wszelkie uszkodzenia mechaniczne), a także oceni czystość i stan pojazdu, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Kwota kaucji pokrywa wtedy sporządzone szkody.

W przypadku gdy następuje zwrot pojazdu nieuszkodzonego, czystego, z pełnym bakiem, z kluczami i dokumentacją, wypożyczalnia samochodów jest zobowiązana do zwrotu pełnej kwoty kaucji. Jeśli kaucja została wpłacona w gotówce, w tej formie otrzymasz ją z powrotem. Jeśli płatność była dokonana za pośrednictwem karty, środki wydawane są przez bank najczęściej do 14 dni. Wpłata kaucji jest obowiązkowa w większości wypożyczalni samochodów w Bielsku. Wszystko oczywiście jest zależne od osoby, która wypożycza samochód i to w jaki sposób będzie je użytkować. A co za tym idzie? Odzyskania całości wpłaconych pieniędzy.

Sprawdź też

Brak planów na majówkę?

Myśleliście może, że fajnie byłoby się gdzieś przejechać na majówkę. Jednak w głowie pustka. Brak jakichkolwiek pomysłów, a na dodatek nie macie jak dostać się

Czytaj więcej »